דהדיייעוץ וליווי עסקים קולינרים

ייעוץ וליווי עסקים קולינרים

עסק הוא עניין דינמי, כל הזמן בתנועה. בתהליך שנעבור ביחד נחלוק מידע אודות העסק ונבחן מקרוב את הנושאים הבאים

יפתח דהדי ייעוץ וליווי מסעדות ועסקי קולינריה

קשר בין המחלקות

נבחן ביחד את רמת ההידברות בין המחלקות והעובדים בעסק. נגשר על בעיות ונמצא פתרונות להידברות טובה יותר, נבין מה תפקידה של כל מחלקה ואיך סנכרון בין המחלקות יכול להביא לתוצאות טובות יותר. נגרום לעובדים להגיע בכיף לעבודה ועם חיוך מה שישפיע לרוב גם על תקשורת טובה יותר בין המחלקות ובעיקר כלפי הלקוחות.

שירות לקוחות

כולנו מכירים את האמירה "הלקוח תמיד צודק" אני בא לחדד ולהגיד כי אם הלקוח הבחין במשהו לא כשורה כנראה שיש משהו ואפילו הקטן ביותר בדבריו ויש להתייחס לכך. ישנן אלף דרכים לפתור תקלות שבין העסק ללקוח ואנו נעבור ביחד על מספר דרכים וגישות לפתרון.

תרשים זרימה

מטבחים בעולם מסודרים עפ"י מספר כללים היוצרים סביבת עבודה נוחה יותר לטבחים ומונעים "זיהום צולב". הפחד בכל עסק קולינרי הוא התרבות חיידקים ומזיקים ועל כן יש למזער נזקים בעזרת תרשים זרימה נכון. לאחר לימודים בנושא ועבודה מול הרשויות תכננתי כמה מטבחים מוסדיים ולימודיים. לאחר הבנה של הכללים נבנה ביחד תרשים זרימה נכון לעסק שלנו.

נוהל מלאי ורכש

נפרק ביחד את התפריט ונבחן עם אילו ספקים אנו עובדים ומה אנו מזמינים מכל ספק, מהם תנאי האספקה ימים ושעות וכמובן תנאי תשלום, נבדוק מי אנו רוצים שינהל את המלאי והרכש וניתן לו כלים להתמודדות מול הספקים והסחורה שמגיעה אל העסק.

עלות מזון

food cost נבחן ביחד מה היא עלות מזון ,נבדוק מה "המצוי" ומה "הרצוי" נראה איך בעזרת התפריט אנו מיישרים קו כלכלית - עלות מזון אל מול מכירה.

תמחור

מתקשר ישירות לעלות מזון ותפריט. נבדוק האם אנו עומדים בתקציב והאם התמחור שלנו נכון.

תפריט

לאחר אפיון העסק נבחן מה מתאים שיכנס לתפריט איך אנו מפשטים את התפריט וגורמים לו להיות יותר אטרקטיבי ונכון לעסק שלנו.

שיווק ומיתוג

בעידן של היום השיווק הוא המרכזי ביותר בנוסף למיקום. נבדוק ביחד מיהם קהלי היעד הפוטנציאלים והדרכים הטובות ביותר להגיע אליהם.

יפתח דהדי, ייעוץ וליווי מסעדות ועסקי קולינריה

לפרטים ומידע נוסף,
אתם מוזמנים להתקשר או לשלוח מייל

צור קשר

054-7948849 | chef@dahadi.com